Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

7M Hastanesi > Tıbbi Birimler

Özel 7M Hastanesi fizik tedavi ve rehabilitasyon bölümü, hastalık , ameliyat veya  yaralanma nedeniyle hareket ve fonksiyon kaybı gelişen hastaların eski haline getirilmesini sağlayan, deneyimli uzman hekim, fizyoterapist, hemşire, iş- meşguliyet terapisti,psikolog, fizik tedavi teknisyeni oluşan bir birimdir. Gerektiğinde diğer branşlarda ekibin bir elemanı olarak görev alabilir.

Fizik Tedavi ekibi hastaların bireysel ihtiyaçlarını, yapabildikleri ve hedeflerini belirleyerek kişiye özel tedavi planları oluşturur. Fizik Tedavi hekimleri, tedavi planının uygulanması sırasında fizyoterapistler ile yakın işbirliği içinde çalışırlar.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hekiminiz tedavi seçeneği olarak ısı uygulamaları (sıcak veya soğuk), ultrason tedavisi, ağrıyı azaltmak amacıyla değişik alçak frekanslı akımlar, masaj, manüplasyon , egzersiz vb çeşitli fiziksel yöntemler önerebilir.

Bu anlamda kliniğimizde;

  • Nörolojik hastalıklar ( çocuklarda CP ,hareket bozuklukları, erişkinlerde inme, parapleji, Parkinson hastalığı, ALS , yüz felci, kol veya bacaklarda değişik nedenlerle oluşan felçli durumlar, polinöropatiler
  • Ortopedik rahatsızlıklar ( protez öncesi ve sonrası eklem hareket açıklığı ve kuvvetlendirme egzersizleri, eklem sertlikleri, kırık sonrası rehabilitasyon, kifoz veya skolyoz)
  • Bel ve boyun ağrıları, ameliyat  gerektirmeyen fıtıklar
  • Yumuşak doku romatizmaları ( fibromiyalji, tendinit bursit, ağrılı kas spazmları)
  • Eklemlerin ve omurganın dejeneratif hastalıkları – kireçlenmeler

Her türlü iltihaplı romatizmalar (romatoid artrit, ankilozan spondilit, sedef romatizması, reaktif artritler, bağ doku hastalıkları, gut, yalancı gut) ve benzeri hastalıkların tanı ve tedavileri ilaç ve fizik tedavi ve rehabilitasyon yöntemleri ile başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Özel 7M Hastanesi olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Online Randevu E-Sonuç

Değerli ziyaretçimiz gizliliğiniz bizim için önemlidir. 7M Hastanesi olarak sizlere hizmet verirken yasal düzenlemeler kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma metni ve kişisel veri işleme politikamızı buradan inceleyebilirsiniz