Enfeksiyon Hastalıkları

7M Hastanesi > Tıbbi Birimler

Enfeksiyon Hastalıkları
Enfeksiyon hastalıkları ülkemizde ve dünyada en sık görülen hastalık grubunu oluşturuyor. Enfeksiyon hastalıkları birimi erişkin kişilerde, vücudumuzun herhangi bir bölgesinde veya herhangi bir organımızda bakteri ve virüslerin yol açtığı hastalıklarla ilgilenmektedir. Enfeksiyon, vücudun hemen hemen her bölgesinde meydana gelebilen, bakteriler, virüsler veya parazitler tarafından oluşturulan ve bir kısmı bulaşıcı olabilen hastalıktır.

Mikrobiyoloji Laboratuvarı, enfeksiyon hastalıklarının tanısında ve takibinde belirleyici rol alır. Mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkların teşhisini koymak, tedaviye yön verici bulguları saptamak, tedavi için uygun ilaç ya da strateji önermek, enfeksiyon hastalıklarının (bulaşıcı hastalık) tanılarının konulmasını sağlamak ve yayılmasını engellemek mikrobiyolojinin çalışma alanını oluşturmaktadır. Bölümümüzde ateşle seyreden hastalıklar, Covid-19 (Koronavirüs) , idrar yolu enfeksiyonları, soğuk algınlığı, grip (influenza), akut/kronik Hepatit A, Hepatit B, Hepatit C, AIDS (HIV) ve diğer viral hastalıklar, Lyme hastalığı, kanser tedavisi sırasında ortaya çıkan fırsatçı enfeksiyonlar, tifo, bruselloz, ishal, besin zehirlenmesi, döküntülü hastalıklar, kemik-eklem ve deri-yumuşak doku enfeksiyonları, seyahat sonrası ortaya çıkan (Dang ateşi, Chikungunya ateşi, Zika virüs enfeksiyonu vb.) tropikal hastalıklar, paraziter hastalıklar, sistemik mantar enfeksiyonları, tüberküloz ve menenjit gibi bulaşıcı hastalıkların tanı ve tedavi süreçlerini yürütüyoruz.

Özel 7M Hastanesi olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Online Randevu E-Sonuç

Değerli ziyaretçimiz gizliliğiniz bizim için önemlidir. 7M Hastanesi olarak sizlere hizmet verirken yasal düzenlemeler kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma metni ve kişisel veri işleme politikamızı buradan inceleyebilirsiniz