Dermatoloji (Cildiye)

7M Hastanesi > Tıbbi Birimler

7M Hastanesi Dermatoloji (Cildiye) bölümünde muayene, tanı, takip ve tedavi süreleri üstün nitelikli ekibimizle ve modern gelişmiş teknolojik yöntemlerle birlikte yapılmaktadır. Ayrıca; bölümümüzde alerjik cilt hastalıklarında tanı koyma sebebi ile çeşitli testler de yapılmaktadır. Dermotoloji bölümümüzde; alerjik deri hastalıkları, aşırı terleme, behçet hastalığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, deri enfeksiyonları, deri tümörleri, ilaç reaksiyonları, sedef hastalığı, saç hastalıkları, tırnak hastalıkları, kurdeşen, vitiligo, yağ bezi hastalıkları ve yanıklar konusunda hizmet verilmektedir.

Cilt hastalıklarının belirtileri nelerdir?

Ciltteki deri hastalıklarına tabi olarak deri hastalıklarında çoğunlukla cilt üzerinde gözle görünür görüntü hasarı olur. Deri üzerinde kızarıklık, dökülme, kabuk oluşumu gibi sorunlar söz konusudur. Ciltte eğer bir görüntü bozukluğu varsa bunun deri hastalığına tabi olarak kaşıntı olduğunu anlayabiliriz. Ciltte yukarıdaki belirtileri göstermeyerek ortaya çıkan olası durumlarda kaşıntının sebebini anlamak için kan tahlili ile birlikte tetkiklerin yapılması gerekir.

Cilt lekeleri için en uygun tedavi yöntemleri nelerdir?

Lazer yöntemi ile 5-6 seans arasında cilde uygulamalar yapılabiliyor. Yoğun atımlı ve kısa atımlı atışlarla lekeler gideriliyor. Lazer sistemleri dermatolog tarafından seçilerek uygun lekeler ve uygun kişilerde kullanılıyor. Ciltteki koyu renkli oluşumları önlemek için peeling uygulamaları da oldukça etkili oluyor.

Özel 7M Hastanesi olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Online Randevu E-Sonuç

Değerli ziyaretçimiz gizliliğiniz bizim için önemlidir. 7M Hastanesi olarak sizlere hizmet verirken yasal düzenlemeler kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma metni ve kişisel veri işleme politikamızı buradan inceleyebilirsiniz