Check - Up

7M Hastanesi > Tıbbi Birimler
Check Up, Sağlık Tarama Testleri Nedir?

Sağlıklı kişilerin geleceğe yönelik sağlık risklerini belirleyerek, erken tanı ile  hastalığı  baştan teşhis etmeye yönelik yapılan muayene, laboratuvar ve tarama yöntemlerinin araştırmalarına check up denir.

Check Up Kimlere Yapılır?

Her yaş grubunda ve cinsiyetteki kişiler için yapılacak check up programları vardır.

Check Up ile Tüm Hastalıklar Teşhis Edilebilir Mi?

Check up ile teşhis edilemeyecek hastalık yoktur. Ancak insan ve biyolojik canlı çevre söz konusu olduğundan check up sırasında çok yeni gelişmekte olan bazı sorunlara tanı konamayabilir. Bu durum oldukça seyrek görülmektedir.

Check Up’a Başvurmak İçin Ne Yapmalıyım?

Check up yaptırmaya karar veren kişilerin, hangi sağlık kuruluşunda check up yaptırmak istenirse istensin öncelikle Özel 7M Hastanesi check up danışmanları ile görüşmesi önerilmektedir. Hasta danışmanlarının vereceği bilgiler doğrultusunda tüm check up doktor muayeneleri, testler ve görüntüleme yöntemleri randevuya dönüştürülerek planlanmakta ve kişi belirlenen tarihte davet edilerek check up işlemlerine başlanmaktadır.

Ne Sıklıkla Check Up Yaptırmalıyım?

Rutin olarak yılda bir kez check up yaptırmak yeterlidir. Eğer kişide daha önceden bir risk saptanmış ise ilgili uzmanın önerdiği sıklıkta hastaya yönelik testler tekrarlanmalıdır.

Check Up Fiyatları

Check up programlarında standart ve kapsamlı olarak taramalar yapılmakta, kanser tarama ve görüntüleme yöntemleri de kullanılmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki hastalandıktan sonra kişinin yapacağı sağlık giderleri, harcayacağı zaman, emek ve kalıcı mağduriyetler göz önüne alındığında check up fiyatları oldukça ekonomik kalmaktadır.

Özel 7M Hastanesi olarak kişisel verilerinizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz

Detaylı Bilgi
Online Randevu E-Sonuç

Değerli ziyaretçimiz gizliliğiniz bizim için önemlidir. 7M Hastanesi olarak sizlere hizmet verirken yasal düzenlemeler kapsamında bazı kişisel verileriniz işlenmektedir. Aydınlatma metni ve kişisel veri işleme politikamızı buradan inceleyebilirsiniz